Teksti suurus
Reavahe suurus
Kontrastsus
Tühista
Terviseamet
VAEGNÄGIJALE

Saavad karistada


Prantsusmaa prokurörid taotlesid tuhandetele naistele ohtlikke rinnaimplantaate tootnud firma asutajale vangistust ja trahvi.
Prantsusmaa prokurörid taotlesid tuhandetele naistele ohtlikke rinnaimplantaate tootnud firma asutajale nelja-aastast vangistust ja 100 000 euro suurust trahvi, vahendas ERR.

Süüdistaja Jacques Dallest taotles Marseille' kohtus 1991. aastal rajatud firma Poly Implant Prothese (PIP) juhile Jean-Claude Masile, keda süüdistatakse pettuses, ka töötamise keeldu meditsiiniteenuste alal ja ettevõtte juhina, kirjutas AFP.

Peale 73-aastase Masi on kohtu all veel neli PIP-i juhti, kellele taotletakse kuue kuu kuni kahe aasta pikkust vangistust. Neid kõiki süüdistatakse rinnaimplantaatide tootmisel 75 protsendis toodetes tööstusliku silikooni kasutamises, millega säästeti miljoneid eurosid.

Kaitsjad esitavad oma argumendid täna, homme ja ülehomme. Kohtuprotsess on kestnud kuid ning on üks pikemaid Prantsusmaal.

Arvatavalt 300 000 naist 65 riigis on rinnasuurendusoperatsioonil saanud implantaadid, mille rebenemise tõenäosus on kaks korda suurem kui teist marki toodetel, ning üle 7000 naise on esitanud sellega seoses kaebuse.

Eesti terviseameti poolt läbi viidud järelevalvemenetluse käigus selgus, et PIP-implantaate on Eestis paigaldatud vähemalt 163 patsiendile.

Triin Taburtriin
Äripäev

Piksel

x
Andmekogu Otsing Nomenklatuur Uudised Abimaterjalid Avaandmed